Padají prodeje kolínské TPCA, začíná se propouštět

Publikováno: 22.červen 2012

S nemilým propadem prodejů se začala potýkat kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech (TPCA). Nějaké pracovníky přesunula na Slovensko, dalším neprodloužila ani smlouvy. Nyní společnost nabídla zaměstnancům program dobrovolných odchodů.

Evropský automobilový trh je v těžkém období. Velký propad byl zaznamená již minulý rok. Předpokládán je i nyní. Společnosti se nejvíce dotkl malý zájem o její auta v jižních státech Evropy. 150 pracovníkům nebyla prodloužena smlouva na dobu určitou a 200 zaměstnanců měli možnost přejít do sesterského závodu PSA ve slovenské Trnavě a u českých dodavatelů.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

250 pracovníků může využít program dobrovolných odchodů. Získají odstupné a výše bude závislá na odpracované době ve společnosti. Firma si svých lidí velmi váží, proto zvolili tento program.