Titulní obrázek

Toyota GT86 - návrat automobilky ke sportovním modelům

Publikováno: 6.červenec 2012

Toyota se již dlouho profiluje na trhu jako automobilka nenápadných a rodinných aut. Dříve však produkovala modely, které byly řidiči velmi obdivovány. Právě s modelem GT86 ohlásila automobilka návrat ke krásným, sportovním vozům.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

K Toyotě patří jak prius, corolla, tak i celica, supra nebo MR2. Patří sem i značka Subaru. A právě Toyota a Subaru vyvinuly nový model GT86. A jak nový vůz vypadá?

Plochý dvoulitr o výkonu dvou set koní se ukrývá pod přední kapotou. Zdvih i vrtání mají hodnotu 86 milimetrů. Průměr trubek svodů výfuku je stejný, proto se číslo 86 objevilo i v názvu modelu GT86. Vůz je ve všech stránkách vyvážený a velmi dobře ovladatelný.

Příď vozu nás moc nezaujme. Boční profil je velmi sympatický. Na zádi vozu jsou stříbrné svítilny, které vypadají až pubertálně. Jejich vzhled připomíná spíše tunningové náhrady. Spoiler Toyoty je provázen neobvyklými výstupky. Ty automobilka označuje jako sakana - vzdušné ploutve. Na vnějších stranách svítilen se opakuje stejný motiv. Několik částí vozu bylo vytvarováno do písmene T, například couvací a mlhová světla mezi výfuky.

Automobil je velmi vyvážený, ovladatelný. Poptávka je vysoká, ovšem nabídka mizivá, a tak je pro Českou republiku již téměř vyprodaný. Pořizovací cena je cca 800.000 korun. Pokud vás vůz zaujal, měli byste se napsat do pořadníku na příští rok.