Titulní obrázek

Nissan 390Z bude levnější, rychlejší i menší

Publikováno: 19.červenec 2012

Nástupce Nissana 370Z má samé klady. Bude levnější, lehčí i menší. Ovšem společnost se s modelem chce zaměřit hlavně na teritorium, kde prozatím vládne Toyota GT86 a Subaru BRZ.

Nová generace tedy pomalu dostává jasnější obrysy. Jde především o generaci, která je pokračovatelem dnes už legendárního kupé S30 z roku 1969. Podle posledních informací můžeme počítat s návratem turbodmychadla, které bude pracovat ve spojení se čtyřválcovým motorem. Tím by si Nissan mohl zajistit slušný náskok proti Toyotě GT86 a Subaru BRZ, kde se o silnější pohonné jednotce spekuluje už delší dobu.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Společnost Nissan také doufá, že mu přechod do segmentu levných a lehkých kupé zajistí více zákazníků, než tomu bylo u 370Z. Vzhledem k tomu, že Toyota nestíhá uspokojit ohromnou poptávku po svém kupé, může se to Nissanu podařit. 

Práce na 390Z jsou v plném proudu, koncept by se měl veřejnosti ukázat na autosalonu v Detroitu, který proběhne v lednu 2014. Kdy půjde reálně do prodeje je otázkou, ale jasné je, že čím později přijde, tím více zákazníků sáhne po skvělé GT86 nebo sourozenci od Subaru. Je tedy jen na Nissanu, jak bude ve výrobě nového konkurenta spěchat.