Titulní obrázek

Nový Lexus ES

Publikováno: 5.leden 2013

Na evropském trhu prozatím postrádáme novou generaci modelu Lexus ES. V nabídce je s konvenční pohonné ústrojím, ale i hybridní systém.

Model ES se ve Spojených státech dokázal prosadit, i když je tu velice populární Toyota Camry. Není to totiž nic jiného než právě překapotovaná Toyota Camry, která také nedávno postoupila do nové generace. Hlavně z pohledu techniky jsou vozy v zásadě stejné.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Lexus představil model ES zatím se dvěma druhy pohonu. Obyčejný neekologický benzínový ES 350 je zřejmě pro lidi, kteří pohrdají ekologií a nemyslí na budoucnost svých dětí. Ovšem se šestiválcem 3,5 litru a šestistupňovým automatem se nemusí bát, že by v provozu překáželi. Lexus ale samozřejmě představuje i hybridní model ES 300h, který používá k pohonu čtyřválec 2,5 litru napojený na elektromotor.

Přesná čísla výkonů zveřejněna nebyla, ale jak je u Lexusu a Toyoty zvykem, lze nastavit tři režimy jizdy od maximální úspory paliva po "sportovní" režim. Lexus ES 300h umí také jezdit jen na elektřinu, i když na ni ujede jen pár kilometrů. Těžko říct, jestli Lexus bude vozit model ES i do Evropy, ale zatím se to nezdá moc pravděpodobné.

„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich