Titulní obrázek

Toyota slaví významné jubileum

Publikováno: 15.březen 2013

Společnost Toyota vyrobila v letošním červnu již více než 200 milionů vozidel. Nyní slaví významné jubileum. Tuto hranici překonala japonská automobilka za 76 let a 11 měsíců. V srpnu 1935 byl vyroben první nákladní automobil G1.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Tehdy se o výrobu aut starala automobilová divize společnosti Toyoda Automatic Loom Works. O dva roky později se divize stala samostatnou firmou, kdy došlo k přejmenování na Toyota Motor Corporation, Ltd. Toyota zaznamenala, že za svoji historii vyrobila v Japonsku 145,21 milionů vozidel.

Zbývající vozy byly vyrobeny v jejích zahraničních továrnách. Toyota ve své vlastní továrně vyrábí od roku 1992, kdy byl otevřen závod v anglickém Burnastonu. Již v roce 1971 se však Toyoty licenčně vyráběly v Portugalsku. Od roku 1992 Toyota na starém kontinentu vyprodukovala více než 7,44 milionu aut. Své závody má vedle Velké Británie také v České republice, Francii, Portugalsku a Rusku. Nejprodávanějším modelem Toyota je Corolla s více než 39 miliony prodanými kusy. Auto s tímto názvem se poprvé objevilo v roce 1966.