Titulní obrázek

Toyotu GT86 má vlastní telemetrii

Publikováno: 5.březen 2013

Automobilka Toyota nyní nabízí žhavou novinku. Model GT86 bude mít totiž vlastní palubní telemetrii. A co to znamená? Nahraná data si můžete stáhnout do Playstationu a v simulátoru Gran Turismo si je budete moci přehrát.

Obvykle se na internetu objevují videa, kdy někdo porovnává svou jízdu nahranou na on-board kameru v reálu a jízdou na stejném okruhu a ve stejném autě na playstationu v Gran Turismu 5. Automobilka Toyota a společnost Polyphony Digital šly mnohem dál - vyvinuly společný systém telemetrie pro kupé Toyota GT86.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Když tedy vyrazíte na některý ze světových okruhů, které jsou v Gran Turismu 5 k dispozici, budete si moci do vaší Toyoty GT86 nahrát potřebná data. Telemetrie zaznamenává všechno - přetížení, úhel natočení volantu, tlak na brzdový či plynový pedál, rychlost. Data si pak nahrajete do Playstationu a vznikne video, na které se můžete podívat.

Playstation vlastně přehraje vaše reálné kolo ve skutečnosti a zaznamená úplně přesně to, co jste dělali s autem na okruhu. Vy si pak můžete kolo vyhodnotit sekundu po sekundě a samozřejmě i sami proti sobě virtuálně zazávodit. V Evropě bude tohle fungovat na tratích v Nürburgringu, Monze, Spa a La Mans.