Titulní obrázek

Nová Toyota Yaris přichází do Evropy

Publikováno: 2.červenec 2013

Toyota uvolnila informace k modifikovanému modelu Toyota Yaris. Nová Toyota Yaris je více zaměřená na řidiče, zlepšila se kvalita materiálů v interiéru. Měla by se zvýšit kultivovanost a samozřejmě se o trochu snížit spotřeba i emise.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Už teď je jisté, že dostane tři úsporné motory – dva benzínové a jeden diesel. Zajímavostí bude i standardně dodávaný centrální dotykový displej o úhlopříčce 6,1", kterým si budete moci ovládat všechno od rádia, přes palubní počítač po navigaci, pokud bude přítomna. Základem je lehce modernizovaný tříválec 1.0 VVT-i (zřejmě o výkonu 69 koní), ale lepší volbou bude určitě čtyřválec 1.33 VVT-i (v současné verzi nabízí výkon 100 koní). Pro příznivce nafty Toyota připravila motor 1.4 D-4D, který by měl mít výkon kolem 90 koní a točivý moment přes 200 Nm. Se spotřebou se vejde do 4 litrů na 100 km.