Titulní obrázek

Toyota hlásí návrat do rally modelem Yaris R1A

Publikováno: 2.červen 2013

Pokud patříte mezi příznivce rally, máme pro vás dobrou zprávu. Toyota Motorsport GmbH je zpět ve světě automobilových soutěží. Jako model si zvolili Toyotu Yaris ve verzi R1A.

TMG vyvinula model Yaris R1A s jasným cílem - nabídnout cenově dostupný a zároveň atraktivní základní model pro automobilové soutěže, ať již pro mladé začínající či zkušené závodníky. Pokud jde o dostupnost, cena speciálu je asi 22 500 eur (bez DPH a montáže). 

Předpisy R1A asociace FIA povolují u standardního třídveřového modelu Yaris se zážehovým motorem 1,33 l pouze omezené výkonové úpravy, takže tady máme závodní kit od TMG, který zahrnuje závodní výfukové svody a katalyzátor, kratší převodový poměr rozvodovky, specifické zavěšení pro motorsport s upravenými pružinami a nastavitelnou světlou výškou. 

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Samozřejmostí je pak vestavěná bezpečnostní klec, ochranné zakrytování olejové vany, palivové nádrže a palivového potrubí, hasicí přístroje, soutěžní sedačky s vícebodovými bezpečnostní pásy a centrální vypínání elektroinstalace. Toyotu uvidíme poprvé v rámci automobilové soutěže ADAC Rallye Deutschland ve dnech 24. až 26. srpna.