Titulní obrázek

Toyota slaví úspěchy

Publikováno: 22.duben 2013

Japonská automobilka Toyota slaví úspěchy s prodejem svých hybridů, který neustále roste. Vizí do příštích dvou let se stalo představení dalších 18 hybridních vozů.

Toyotě se podařilo prodat pět milionů hybridů za 16 let. Vše začalo roku 1997, kdy na silnice vyjela vůbec první generace Toyoty Prius. Už v té době prý lidé od Toyoty chtěli stvořit auto pro jedenadvacáté století s cílem co nejvíce ochránit životní prostředí. Což se také povedlo.

V té době se kombinace spalovacího motoru s elektromotorem moc nenosila, respektive vůbec, takže inženýři Toyoty před sebou měli nelehký úkol. Ale podařilo se, momentálně Toyota po celém světě prodává na 19 různých hybridů, přičemž jejichž řady by mělo do prosince 2015 rozšířit 18 úplně nových modelů. Automobilka navíc vypočítala, že všechny prodané hybridy naší planetě ušetřily 34 milionů tun CO2. 

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Závěrem se sluší připomenout, že Toyota loňský rok zvýšila své prodeje o 23 % a s prodanými 9,75 miliony vozy se vrátila na přední příčku co do celosvětově prodaných aut. Vystřídala tak v čele americký koncern GM, který loni prodal "jen" 9,3 milionu aut.