Titulní obrázek

Toyota chce vyrábět nový sporťák, který pojede na elektřinu

Publikováno: 23.červenec 2012

Toyota k sobě začíná lákat ještě více klientů. Během několika let totiž vyjede z japonské automobilky několik sportovních vozů. Jeden z nich dostane ryze elektrický pohon s manuální převodovkou.

Japonská automobilka Toyota se zhlédla ve sportovních vozech a po Toyotě GT86 připravuje několik dalších modelů. Skutečnost, že přijde nová Toyotě Supra je téměř samozřejmá. Ovšem autmobilka má další eso v rukávu. Plánuje vyrobit ryze elektrický sporťák.

Vnitřnosti budou vloženy do těla legendární 2000GT. Společnost mu tedy dost věří. Model je geniální prototyp. Pracuje totiž s manuální převodovkou. Sice si nedokážeme představit řazení bez neustálého koukání na otáčkoměr, ale třeba to bude fungovat intuitivně, za pomoci uměle generovaného zvuku Toyoty Celica WRC. Pod kapotou mimojiné najdeme 35 kWh velký akumulátor, který živí elektromotor o výkonu 161 koní.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Cesta k sériovému modelu je ale ještě daleká. Podle informací, které máme k dispozici, se stejná technologie (tedy elektromobil s manuálem) objeví nejdříve v malém městském vozítku a teprve tři roky na to se dostane do sportovního modelu.