Titulní obrázek

Toyota GT86 bez střechy

Publikováno: 27.září 2012

Zajímavý koncept představil americký Scion, který místo aby čekal na otevřenou verzi kupé Toyoty GT 86. Střechu sice jen uřízl, ale i tak vypadá koncept dobře.

Je známá věc, že Toyota chystá i otevřenou verzi lehké zadokolky GT86. Americké zastoupení Scion trochu předběhlo oficiální verzi roadsteru, protože v jejich rukou vznikl tenhle závodní speciál. Určitě vám neuniklo, že autu chybí horní rám čelního okna a boční okna dostala slušný sestřih. Za sedadly se objevily ochranné oblouky a ohromné křídlo. Vrtané kotouče Wilwood a osmnáctipalcová kola se slicky už jsou jen pomyslnou třešničkou.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Motor zůstal beze změn, odevzdává tedy stále slušných 200 koní, které putují skrze šestistupňový manuál na zadní kola. Koncept vznikl jen v jednom exempláři k závodnímu týdnu v americkém Long Beach. Určitě se ale shodneme, že by se nikdo nezlobil, kdyby sériový roadster vypadal podobně.

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain