Titulní obrázek

Toyota Verso podstoupila test pro časopis AutoTip

Publikováno: 30.srpen 2012

Toyota Verso se podrobila testu časopisu AutoTip. Redaktoři tak s kompaktním rodinným MPV ujeli 100 tisíc kilometrů. Zvolen byl silnější benzinový motor 1,8 Valvematic (108 kW). Při jízdě museli tomuto motoru sklánět jednu pochvalu za druhou.

Oslovil je hlavně kultivovaný chod, síla napříč otáčkami, spotřeba, která ani při maximální rychlosti nepřesahuje 12 l/100 km, a také nulová spotřeba oleje. Závěrečná demontáž odhalila minimální opotřebení, řada dílů dokonce byla po 100.000 km stále ve výrobní toleranci. Čili teoreticky by se mohly použít při montáži nového auta! Stopy většího opotřebení nebyly patrné na motoru, v převodovce, na spojce ani výfukovém potrubí. Tato Toyota by z hlediska techniky měla zvládnout další statisíce kilometrů bez zásadních oprav.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Pár opravovaných drobností se týkalo převážně osvětlení. Kvůli tomu si Verso vysloužilo tři trestné body, které znamenají známku 1 a dělené deváté místo. Z konkurentů má lepší výsledek jen Mazda5. Jako velký problém se však ukázala slabá protikorozní ochrana. Rez zanechala už po dvou letech stopy v dutinách karoserie nebo na některých částech v motorovém prostoru, celkem na 11 místech. Trestné body ale Auto Bild uděluje za závady, které souvisí s funkčností nebo slopehlivostí auta, proto neměla koroze vliv na výsledné ohodnocení. 

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich