Titulní obrázek

Toyota je nejhodnotnější automobilovou značkou na světě

Publikováno: 14.červen 2014

Souboj mezi automobilovými výrobci je tvrdý a zápolení mezi německým a japonským koncernem je cokoli jen ne smířlivé. Teď (prý) hraje prim Toyota. Japonci se mohou radovat. Tedy ti, kteří mají co do činění se značkou Toyota, která obhájila nejvyšší příčku mezi automobilkami v žebříčku stovky nejhodnotnějších globálních značek.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

BrandZ pro rok 2013 (Top 100 Most Valuable Global Brands 2013) říká, že hodnota značky Toyota během jediného roku vzrostla o plných 12 %, v absolutních číslech to představuje 24,5 miliard dolarů, tedy asi 18,6 miliard eur, čili zhruba (pro běžného smrtelníka těžko představitelných) 465 miliard Kč.

Pro automobilku ovšem celkem známá pozice, protože v průběhu osmi let publikování žebříčku získala nejvyšší příčku v automobilovém odvětví již šestkrát. A v ostatních letech jí patřila pomyslná stříbrná medaile.