Titulní obrázek

Lidé v Kalifornii si oblíbili Toyotu Prius

Publikováno: 22.říjen 2012

V letošní roce si obyvatelé Ameriky oblíbili hybridní Toyotu Prius. Podle letošních statistik jde o nejprodávanější vůz.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

V uplynulých třech kvartálech roku se prodalo 46.380 aut, což japonský model vyneslo na špici z loňského čtvrtého místa. Ale abychom byli fér – Toyota jako Prius počítá vše, co nese toto jméno, tedy i MPV/kombi Prius V, plug-in verze a také o dvě třídy menší Prius C. To pak statistiky rostou velmi radostně. Možná Vám také může vadit, že svůj podíl na úspěchu Priusu mají i tradičně (relativně) vysoké ceny benzinu v Kalifornii, ale tahle hybridní rodinka si nevede špatně – je zatím na pěkném sedmém místě.

Kalifornie se tak stala po Japonsku druhým státem, kde rodina Prius vede prodeje. A možná už brzy přibudou i další. Například v prvním čtvrtletí 2012 bylo označení Prius třetím nejběžnějším mezi nové zakoupenými auty – více se prodalo jen vozů Toyota Corolla a Ford Focus. kdo by to byl ještě před deseti lety řekl.

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain