Titulní obrázek

Toyota je opět největší automobilkou

Publikováno: 16.srpen 2012

Japonská automobilka Toyota Motor se potýkala s krizí kvůli dopadům silného zemětřesení a hospodářské krizi. Ovšem nyní je nepříznivé období překonáno. V prvním pololetí tohoto roku se společnost vrátila na výsluní.

Toyota uvedla, že v prvním čtvrtletí svého fiskálního roku hospodařila s čistým ziskem 290 miliard jenů (asi 75,8 miliardy korun), zatímco před rokem měla ztrátu 1,2 miliardy jenů.

Potvrdilo se také, že Toyota se v prvním kalendářním pololetí vrátila na pozici největší automobilky světa podle počtu vyrobených aut. Zpět na druhou pozici tak odsunula svého amerického rivala General Motors a postavila se do cesty německému koncernu Volkswagen, který je největším výrobcem aut v Evropě, ale aspiruje na celosvětové prvenství.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Toyota předpokládá, že celá její skupina v letošním roce vyrobí 10,05 milionu aut. To by byl proti loňské produkci 7,86 milionu vozů nárůst o téměř 28 procent. Do skupiny Toyota patří i značky Daihatsu Motor a Hino Motors.

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain